zepto nedir

Zepto ® Teknolojisi Nedir ?

Zepto ® teknolojisi katarakt tedavisinde femtosaniye lazerden sonra daha da robotik mükemmellik sağlayan bir hızlı ve etkili bir teknolojidir. Zepto® modern bir katarakt cerrahisi teknolojisidir.

Katarakt cerrahisinde kataraktın ön yüzeyinin kusursuz bir şekilde açılmasına olanak sağlayan Zepto teknolojisi ile gözün içine takılan mercekler en mükemmel şekilde merkezde kalırlar, yana kaymazlar. Bu da göz kusurunun giderilmesi için yapılan cerrahi kaliteyi en üst düzeye çıkartır.

Zepto® teknolojisi günümüzde var olan en gelişmiş teknolojidir. En büyük faydası kataraktlı bölge temizlendikten sonra yerleştirilen akıllı lenslerin tam merkeze oturtulmalarıdır. Bu teknolojiyle göz içine yerleştirilen akıllı lenslerde odak noktası kaymaları yaşanmamaktadır. Kullanılan akıllı lensler Zepto® robotik teknolojisi ile tam gözün ortasına yerleştirilmektedir. 

ZEPTO TEKNOLOJİSİ AKILLI LENS İLE BİRLEŞTİ

ZEPTO teknolojisiyle yapılan katarakt ameliyatında göz içine yerleştirilen Akıllı Lenslerin verdiği görüntü kalitesi en üst düzeyde gerçekleşir. 

 Ameliyat ne kadar sürüyor?

Katarakt ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır. Şimdi artık ZEPTO teknolojisiyle bu işlem her zamankinden mükemmel hale getirildi. ZEPTO teknolojisi, femtosaniye lazerden tam 1 milyon kez daha hızlı işlev görüyor! Bu kadar kısa bir sürede, katarakt ön yüzeyi müthiş bir kusursuzlukla açılıyor ve kataraktın temizlenmesiyle birlikte bu açıklığın içine akıllı göz içi lensi yerleştiriliyor. Ameliyat sonrası gözü steril bir şekilde kapatıp hastamızı genellikle hemen taburcu ediyoruz. Ertesi sabah ise açıp dam la tedavisine başlıyoruz. Katarakt ameliyatının birkaç gün sonrasında hasta iş yaşamınıza dönebilir. sosyal aktıvitelerinizi yapmaya başlayabiliyor

ZEPTO CERRAHİSİNİN AVANTAJLARI

Özellikle ameliyatı riskli olan hastalarda (küçük göz bebekleri olan kişilerde,  femtosaniye lazer katarakt cerrahisi için iyi bir aday olmayan hastalarda, şişkin kataraktlarda, çocuk hastalarda, doğal göz içi lensinin normal olması gereken yerden kaydığı durumlarda) Zepto teknolojisi katarakt ameliyatını çok daha güvenli hale getirir. Operasyon kısa sürede tamamlandığı için hasta konforu artar.

 

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır