presbiyopi ameliyatı

Presbiyopi ameliyatı

Önce Presbyopi ne demek biraz ondan bahsetmek gerekir. Presbiyopi ameliyatı böylece daha kolay anlaşılacaktır. Her insanın gözünde saydam bir lens bulunur. Bu lens bir fotoğraf makinesinin objektifi gibi yakına bakışta elastikiyeti sayesinde formunu değiştirerek yakını zumlama görevi yapar. Böylece uzak bakıştan yakın bakışa geçtiğimizde yakındaki tüm objeleri net görürüz.

Belli bir yaştan sonra, özellikle de 40 – 45’li yaşlardan sonra gözün içindeki saydam lens elastikiyetini kaybederek yakın bakışta şeklini değiştiremez. Böylece yakına fokuslama görevini yerine getiremez. Yaşa bağlı olarak yakını görememe diye adlandırabileceğimiz bu fizyopatolojik duruma Presbiyopi adı verilir. Bu durumu düzelten ameliyat akıllı lenslerle uygulanan presbiyopi ameliyatıdır.


presbiyopi ameliyatı

presbiyopi ameliyatı

Presbiyopi yakın görüş bozukluğu olarak bilinen hipermetropiden farklı olarak. Tamamen belli bir yaştan sonra oluşan yakın görüş bozukluğunu ve yakını görememeyi ifade eder. Bu durumun en kolay tedavisi yakın gözlüktür. Gözünde presbiyopik değişiklikler başlamış olan, yakın görme problemi yaşayan hastalara uygun yakın gözlük verildiğinde yakın problemi ortadan kalkar.

Ancak günümüz şartlarında yakın gözlüğü kullanmak bir çok kişi için rahatsızlık veren ve konforu bozan bir durumdur. Bu yüzden de bir çok insan yakın gözlüğü takmadan yakını görebilmeyi istemektedir. Günümüz teknolojisi bize yakın gözlüğün yerine geçebilen çok önemli bir fırsat sunuyor. Gözün içine yerleştirilen ve ömür boyu gözün içinde kalan akıllı lensler sayesinde başarılı bir presbiyopi ameliyatı geçirmek. Böylece hem uzağı hem de yakınım gözlüksüz görebilmek mümkün hale gelebilmektedir.

presbiyopi ameliyatı fiyatları

presbiyopi ameliyatı fiyatları

Akıllı lensler ömürlük lenslerdir. Göze takılıp çıkarılmazlar, 10 dakikalık bir operasyonla gözün içine yerleştirilirler ve ömür boyu göz içinde kalırlar. Bu şekilde gerçekleştirilen presbiyopi ameliyatı sayesinde hem uzak hem de yakın bakışta gözlüksüz net görüş sağlanmış olur.

 

Akıllı lenslerin en önemli özelliği:

  • Bu durumun ömür boyu geçerli olması
  • Göz numarasının bir daha hiç değişmeyecek olması
  • Daha sonraki yaşlarda gözde katarakt oluşmayacak olmasıdır.

Akıllı lens ameliyatı günümüz şartlarında en gözde presbiyopi ameliyatıdır.

Presbiyopi ameliyatı fiyatları

Hastalardan gelen önemli bir soru da pesbiyopi ameliyatı fiyatlarıdır. Presbiyopi ameliyat fiyatını tespit etmeden önce tüm adaylar akıllı lens uygunluk testinden geçirilir. Bu test sonrasında kişilere uygulanacak akıllı lensin cinsi belirlenir. Gözün yapısına göre kullanılacak akıllı lensin cinsi değişebiliyor, bu durum da presbiyopi ameliyat fiyatını etkiliyor.

Akıllı lens ameliyatı ve presbiyopi ameliyat fiyatları için bize mail veya telefonla ulaşabilir,  web sitemizde iletişim bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

 

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır