No touch Lazer Yöntemi
No touch Lazer Yöntemi

No touch Lazer Yöntemi

No touch Lazer Yöntemi göze gerçekten dokunmadan yapılan bir lazer tekniğidir. Lazer teknolojisi başlayalı neredeyse 40 yıl oldu. Tüm dünyada milyonlarca insana lazer yapıldı. Uygun insanlara yapıldığında da günlük yaşamı çok rahatlattığı, kişileri gözlük gibi aksesuarlardan kurtardığı görüldü.

No-touch lazer yöntemi ile gözde hiçbir kesi yapılmadan, göze hiçbir alet oturmadan, göz vakumlamadan ameliyat yapılıyor. Diğer yöntemlerin tamamında gözünüze bir aletin oturup gözünüzü sabitlemesi ve vakumlaması zorunlu olarak gerekir. Bu yöntemde ise gözünüze hiçbir alet oturmuyor, sabitlemiyor ve vakumlamıyor. Bu nedenle no-touch yani dokunulmayan yöntem adını alıyor.”

No Touch Lazer  uzak ,yakın ve astigmat tedavisinde kullanılan bir lazer tedavisidir.

No touch Lazer Yöntemi

No Touch Lazer tedavisini klasik lazerlerden ayıran özellik nedir?

Bu tedavi ile  hastanın gözüne hiçbir temas olmadan ışık kaynağı ile tedavi edilmektedir.

İnce kornea hastalığı olan hastaların lazer operasyonu geçirmeleri No Touch Laser öncesinde mümkün değildi. No Touch Laser tedavisi ile lazer operasyonu farklı bir bakış açısı kazanmış oldu. İnce kornealı hastalar, ameliyattan korkan hastalar veya lazer operasyonuna göz yapısı uygun olmayan hastaların gözlüklerinden kurtulmaları için kullanılmaya olanak tanımaktadır. Tedavi yapılırken hasta ağrı sızı duymamaktadır.

Bu uygulama hangi göz hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır?

Miyop , hipermetrop  ve astigmat hastalarına uygulanabilmektedir. Uzak ,yakın mesafe olarak adlandırılan mesafeleri görmede problem yaşayan hastalar için ideal bir tedavi yöntemi olabilir. Korneası normalden dik veya ince olan hastalarda da uygulanabilmektedir.

Bu uygulama nasıl yapılmaktadır?

No Touch Laser uygulaması hastanın doktor tarafından belirtilen ışık kaynağına belirli saniyeler için bakması ile yapılmaktadır. Hastanın gözlerine bir alet veya doktor teması olmadan tedavisi saniyeler içinde gerçekleştirilmektedir. Uygulama her iki göze aynı gün yapılmaktadır.

Hasta ne kadar süre sonra günlük yaşantısına dönebilmektedir?

Hastanın gözlerinde 36 saat kadar  yanma , batma ,ışığa duyarlılık gibi  yakınmalar oluşabilir. No Touch Laserden   sonraki 4 . günden itibaren hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir. Araba ve bilgisayar kullanma gibi günlük işlerini rahatlıkla yapabilmektedir. Bu süre hastanın göz yapısına göre daha uzun veya daha kısa olabilmektedir.

No Touch Laser  yapılmasından 7 gün sonra hasta denize havuza girebilmektedir. Savunma sporları dahil istediği sporu yapabilme özgürlüğüne sahip olabilmektedir.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır