no touch lazer

No Touch Lazer Tedavisi

No Touch Lazer Tedavisi, 30 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada lazer ile görme kusurlarının tedavisi yapılmaktadır. Geçen yıllar içerisinde bu amaçla değişik teknikler kullanılmıştır. Hangi tekniğin hangi hastaya uygulanacağı başarıdaki en önemli faktördür. Göz lazer teknolojisinin ilerlemesiyle göze dokunmadan tedavi yapılmaya başlandı. Bu isleme yurt dışında No Touch Lazer tedavisi denmektedir ve çok etkili bir yöntemdir.

GÖZE DOKUNMADAN TEDAVİ: NO TOUCH LAZER

no touch lazer

No Touch Laser tedavisi, göze hiçbir kesici alet oturtulmadan, basınç uygulanmadan, ön saydam tabaka kesilmeden ve kaldırılmadan veya mekanik olarak doku çıkartılmadan sadece lazer ışığı ile yapılan bir tedavidir. Uygulama sırasında hasta ağrı hissetmemekte ve rahatsızlık hissi yaşamamaktadır. Bu yüzden gözüne dokunulmasından tedirgin olan hastalar No Touch Lazer tedavisini tercih edebilir.

BU YÖNTEMLE GÖZÜN HANGİ KUSURLARI DÜZELTİLEBİLİYOR?

Miyopi, hipermetropi ve astigmatizma gibi gözün kırma kusurlarının tedavisinde kullanılır. Bu kusurların tek tek veya birlikte olduğu tüm durumlar uygun vakalarda tek seansta düzeltilebilmektedir.

NO TOUCH LAZER TEDAVİSİ İŞLEM SÜRESİ NE KADAR?

Gözlerin damla ile anestezi ile uyuşturulmasından sonra her bir göz için bir dakikadan daha az sürede işlem sonuçlandırılmaktadır.

İNCE KORNEALI HASTALARA DA UYGULANABİLİYOR

En büyük avantajlarından biri kornea tabakası ince olduğu için klasik kesili lazer tedavisi yapılamayan hastalara da uygulanabilir olmasıdır. Ayrıca klasik lazer tedavisinden sonra görülebilen zar kırışması, zar altında iltihap gelişimi gibi sorunların bu yöntemde olmaması ve göz kuruluğunun daha az görülmesi diğer avantajlarıdır.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Daha önce korneası ince olduğu için lazer uygulanamayan hastalarda, kornea nakli geçirmiş hastalarda, katarakt ameliyatı geçirmiş ve göz içi lensi takılmış ancak beraberinde miyop, hipermetrop, astigmat gibi çeşitli kırma kusuru olan hastalarda da uygulanabilmektedir.

NEDEN NO TOUCH LAZER TEDAVİSİ?

İşlem süresinin kısa olması, ince göz dokularına da uygulanabilir olması, tedavisi sırasında göze temas olmaması, hasta konforunun ve güvenilirliğinin yüksek olması nedeniyle uygun gözlerde tercih edilmektedir.

Veni Vidi Göz Hastanesi olarak Türkiye’de yeni yaygınlaşan Göze dokunmadan lazer ile ameliyat hizmeti bölümünde uzman doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Ayrıca Katarakt ameliyatı için merak edilenleri anlatan yazımıza linkten ulaşabilirsiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır