No Touch Lazer Tedavisi Yöntemleri

No Touch Lazer Tedavisi Yöntemleri denilince aklımıza gelebilecek diğer bir şey ise gözde lazer tedavisidir. Gözde lazer tedavisi de no touch lazer tedavisi de aynı şeylerdir. Tüm dünya genelinde otuz yılı aşkın süredir görme kusurlarının tedavisi lazer ile yapılmaktadır. Akıllı lens tedavisinde de olduğu gibi burada da hangi tedavi yönteminin hangi hastaya uygulanacağının belirlenmesi çok önemli bir etkendir. Ayrıca teknolojinin gelişmesi ile beraber göz lazer teknolojisi de ilerledi ve bu sayede göze temas olmadan tedavi edilmeye başlandı.

No Touch Lazer Tedavisi Yöntemleri

No Touch Lazer Tedavisi Yöntemleri sayesinde göze hiç bir temas olmadan kesici alet kullanmadan, her hangi bir basınç uygulamadan, ön saydam tabakaya kesim işlemi olmadan ya da mekanik olarak doku yerinden çıkartılmadan sadece ve sadece lazer ışığı sayesinde yapılabilir. No touch lazer tedavisi sayesinde hasta işlem sırasında her hangi ağrı ve acı hissetmeyip rahatsız olmaktadır. Bu sebepten dolayı bu tedaviyi gözüne dokunulmasından dolayı rahatsız ve tedirgin olan hastalarımız seçebilir. No Touch Lazer Tedavisi Yöntemleri ile gözün bir çok kusuru düzeltilebiliyor. Bunlardan bazılarını söylemek gerekirse şunlardır; astigmatizma, miyopi ve hipermetropi gibi gözde ki kırma kusurları tedavisinde kullanılır. Bu saydığımız kusurların tek bir tanesinin veya hepsinin olması hiç bir problem arz etmemekte uygun tedavi yöntemi seçildiğinde tek seansta bu işlem hallolmaktadır.

No Touch Lazer Tedavisi çok uzun süren bir işlem değildir. Bir kaç dakika içinde öncelikle gözlere damla sayesinde anestezi yapılarak uyuşturulur. Ardından iki göz için de tedaviye başlanıp bir iki dakika içinde tedavi işlemi tamamlanır. No Touch Lazer Tedavisi işleminin en büyük avantajlarından biri de şudur. Lazer işlemi yakıcı bi işlemdir bu yüzden ince kornealı insanlar da uygulanması zararlı olmaktadır. Fakat No Touch Lazer Tedavisi işleminde kullanılan lazer farklı bir yapıya sahip olduğu için ince kornealı hastalarımızda da kullanılmaktadır.

No Touch Lazer Tedavisi Yöntemleri uygun yöntem belirlendikten sonra. Daha önce ince kornealı olduğu için lazer tedavisi alamamış kişilere, kornea nakili geçirmiş hastalara. Ve aynı zamanda göz içi lens takılmış hastalara, katarakt ameliyatı geçirmiş kişilere uygulanabilir.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır