No Touch Laser Yöntemi

No Touch Laser Yöntemi

No Touch Laser Yöntemi ile saniyeler içinde gözlük kullanımına son!

No Touch Laser Yöntemi nedir ?

No Touch Laser yöntemi hastanın gözüne temas olmadan yapılan bir lazer tedavisidir. Kişinin belirtilen ışık kaynağına bakması tedavinin yapılması için yeterli olmaktadır. Lazer cihazından çıkan ışınlarla göze doğrudan tedavi yapılır. Uygulama aynı seansta her iki göze birden yapılmaktadır.

No Touch Laser kimlere uygulanabilmektedir ?

  • 18 yaş üzerinde olan göz yapısı uygun olan kişilere
  • Miyop hastalarına
  • Hipermetrop hastalarına
  • Astigmat hastalarına
  • İnce kornea yapısı olan hastalara
  • Kornea nakli olmasına rağmen kırma kusurları tedavi edilemeyen hastalara
  • Katarakt tedavisi olan ancak gözlük kullanmaya devam eden hastalara
  • Keratakonus hastalığının tedavisinde Cross Link yöntemi ile birlikte uygulanabilmektedir.

No Touch Laser Yöntemi Klasik Lazer Yöntemlerinden Ayıran Özellikleri Nelerdir?

Klasik lazer operasyonlarında kornea dokusuna neşter veya lazer ile kesi atılmakta veya gözün ön çeperi alkol ile eritilerek tedavi yapılmaktadır. Göze yapılan bu müdahaleler ilerleyen süreçlerde hastaların göz sağlığını bozabilecek hücre birikmesi, zar kırışması gibi yakınmalara sebebiyet verebilmektedir. No Touch Laser uygulamasında ise hastanın gözüne hiçbir cihaz teması yapılmamaktadır.

Klasik lazer yöntemlerinin uygulanması için hastanın kornea  yapısının belli bir kalınlığa sahip olması gerekmektedir. Bu sebeple bir çok hasta gözlük ve kontakt lenslere mahkum kalıyordu. Bu uygulama ile ince kornealı hastalarda lazer olabilmekte gözlük ve kontakt lenslerden kurtulabilmektedirler.

Kalsik lazer uygulamaların göz kuruluğu çok şiddetli iken bu uygulamasında hastanın göz kuruluğu şiddetli değildir.

Bu lazer  yönteminin en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de hasta uygulama esnasında ağrı, sızı hissetmemektedir.

Hasta uygulamadan 4 gün sonra günlük yaşantısına devam edebilmektedir.7 gün sonra ise havuza denize girebilir. Kısaca hayatında hiç bir şekilde aksama olmaz. Tüm işlerini bu sosyal hayat veya iş hayatı olabilir hepsini yerine getirebilir. Ayrıca No Touch Laser Yöntemi eski laser göz tedavisinden daha gelişmiş olduğu için hasta tedavi sırasında daha rahat olmakta. Sizlerde  No Touch Laser Tedavisi ve No Touch Laser Yöntemi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Gözlüksüz bir hayata merhaba!

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır