No Touch Laser Uygulamaları

No Touch Laser Uygulamaları

No Touch Laser Uygulamaları ile gözlük kullanımına son verebilirsiniz!

No Touch Laser Uygulamaları kontakt lenslerinden ve gözlüklerinden kurtulmak isteyen hastalar için geliştirilmiş bir teknolojidir.

Hastanın  gözüne temas olmadan miyop, hipermetrop ve astigmat gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Hastaya genel anestezi verilmemektedir. Hastanın gözleri anestetik damlalar kullanılarak uyuşturulur. Hasta bu uygulama yapılırken ağrı sızı hissetmemektedir.

No Touch Laser uygulamasını en çok kimler tercih etmelidir?

  • Kontak lens kullanan hastalar
  • Gözlük kullanan hastalar
  • Korneası yapısı ince olan hastalar
  • Göz ameliyatından çekinen hastalar
  • Gözlerine dokunulmasını istemeyen hastalara
  • Keratakonus hastaları

No Touch Laser Uygulamaları nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde uygulama yapılacak olan göze anestetik damlalar damlatılarak hastanın acı duymaması sağlanır. Hastanın uygulama sırasında yapması gereken tek şey   doktorun belirttiği ışık kaynağına 30 saniye bakmasıdır.

Hastanın tedavi yapılırken gözlerini kırpması durumunda cihaz durur. Bu sayede cihazın gözün başka bir yerine temas etmesi engellenmektedir.

No Touch Laser uygulaması nokta atışı olan bir tedavi yöntemidir!

No Touch Laser Tedavisi sonrası hasta ne kadar süre sonra günlük yaşantısına dönebilir?

Uygulama sonrasında hastanın gözleri kapatılmaz. Hasta gözlerinde 1,5 gün  batışma, kızarıklık ve ışığa karşı duyarlılık gibi hassasiyetler hissedebilmektedir. Her hastada bu yakınmalar farklılık gösterebilir. Bazı hastalar bu süreci daha kolay atlatırken bazı hastalarda bu yakınmalara rastlanabilmektedir.

No Touch Laser yaptırmanın yaş sınırı var mıdır?

Uygulamayı 18 yaş üzerinde olan göz numarasının büyüme oranı  belli noktalara ulaşmış hastalara uygulanabilmektedir. Göz probleminde ki büyüme belli bir noktaya ulaşmayan hastalara bu No Touch Laser Uygulamaları yapıldıktan sonra tekrar etme durumu olabilir.  Bu yüzden hastamızın göz sorununda ki ilerlemenin durmuş olması No Touch Laser Tedavisi için oldukça önemlidir. Sizler bizlere tedavi olmak için başvurduğunuzda hemen sizi alıp ameliyat yapmıyoruz. İlk önce ve en önemli olarak sizleri kapsamlı bir muayeneden geçiriyoruz. Ardından bu muayenenin sonucuna göre sizlere uygun tedavi yöntemini belirliyoruz. Sizlerde No Touch Laser ve No Touch Laser Uygulamaları hakkında bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır