Neden No Touch Laser

Neden No Touch Laser ?

Neden No Touch Laser ? Göze eski lazer göz tedavisinde yapıldığı gibi yakma olayları olmamakta.

No Touch Laser nasıl bir tedavidir ? No Touch Laser göze kesi veya bir temas olmadan sadece ışık kaynağı ile yapılan çok yönlü bir tedavidir.

Hastanın 30 saniyelik kaynağına bakması ile tedavi yapılmaktadır. Hasta için oldukça kolay ve acısız bir yöntemdir. Uygulama yapılmadan önce hastanın gözlerine anestetik damla damlatılır. Uygulama yapılırken hasta ışık kaynağının gözüne temasınız dahi hissetmemektedir.

36 saatlik süre ile hastanın bazı yakınmaları olabilir. Bunlar ;gözde yanma ,kızarlık ,kum  dolma hissi  veya Tv de küçük yazıları okumada zorluk yaşayabilir. Bunlar geçici yakınmalardır. Göz yapısına göre bu yakınmalar değişkenlik gösterebilmektedir.

Neden No Touch Laser ?

  • Göze temas yapılamamaktadır.
  • Dikiş gibi hastayı yıpratan etmenler yoktur.
  • Tedavinin yapılması saniyeler içinde tamamlanır.
  • Tedavi yapılırken hasta ağrı sızı duymamaktadır.
  • Korneası ince olan hastalara uygulanabilmektedir.
  • Hastanın her iki gözü de aynı seans da tedavi edilebilmektedir.
  • Klasik lazer tedavilerine kıyasla göz kuruluğu çok daha düşük seviyelerdedir.
  • Diğer tedavi türlerinde gözün iyileşme süreci daha uzun ilken No Touch Laser tedavisinde daha hızlıdır. 4-5 gün içerisinde hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir.
  • Uygulamanın 7.gününden sonra hasta dilerse havuza denize girebilmekte istediği sporu yapabilmektedir.
  • Diğer tedavi yöntemlerinde retina yırtılmasına rastlanmasına rağmen bu uygulamada göze sadece ışık kaynağı verildiğinden böyle bir durum söz konusu değildir.

No Touch Laser Hangi Göz Hastalıklarının Tedavisinde Kullanılabilir?

Uzak mesafe, yakın mesafe olarak adlandırılan mesafeleri net göremeyen hastalara uygulanabileceği gibi astigmat hastalarına da uygulanabilmektedir.

Kornea ya kesi veya temas olmadığından korneası ince olan hastaların tedavisinde de kullanılmaktadır. No Touch Laser tedavisinde saniyeler içinde gözünüzdeki görme bozukluklarından kurtulabilirsiniz. Gerekli tedaviler yapıldıktan eğer No Touch Laser tedavisine uygun iseniz tedaviye başlanır. Zaten söylediğimiz gibi çok kısa süren bir tedavi sürecidir. Belirli bir süre ışık kaynağına bakarken tüm göz sorunlarınızın çözümü için çalışılır. Sizlerde No Touch Laser ve Neden No Touch Laser hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır