Lazer Göz Ameliyatı Zararları

Lazer Göz Ameliyatı Zararları

Lazer göz ameliyatı zararları, genel olarak göz lazer ameliyatı olmadan önce hastaların en çok merak ettiği konuların başında gelir. Hastanın ömür boyu miyop, hipermetrop ve astigmat gibi problemlerini ortadan kaldıran bu tedavi yöntemi günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır. Her cerrahi müdahalenin yan etkileri ve riskleri bulunduğu gibi bazı hastalar için de Lazer göz ameliyatı zararları söz konusudur.

Hastaya lazer göz ameliyatı uygulanmadan önce mutlaka ön tetkikler ile gözün durumu belirlenmektedir. Web sitemiz üzerinde verdiğimiz bilgilendirmeleri inceleyeceğiniz üzere 3 çeşit göz lazer ameliyatı bulunmaktadır. Hastanın yaşı gözün durumu ve kullanılan tekniğe göre göz ameliyatı sonrasındaki komplikasyonlar değişiklik göstermektedir.

En Çok Tercih Edilen Lazer Göz Ameliyatı

En çok tercih edilen göz lazer ameliyatı No Touch Lazer Göz Ameliyatıdır. Diğer yöntemlere göre daha az komplikasyonlar ortaya çıkar. Hastanın iyileşme süreci bakımından diğer yöntemlere göre daha hızlıdır. No Touch Laser de klasik lazer yöntemlerine göre  bıçakla ve ışınla kornea kesilme durumu olmadığı için hasta operasyon esnasında hasta konforu çok yüksektir.

Dünyada şimdiye kadar milyonlarca insanın göz kusurundan kurtulduğu bir operasyon olan lazer göz ameliyatı oldukça basit bir tedavidir. Dünya genelinde bakıldığında No Touch Lazer Göz Tedavisi sonrasında komplikasyon oranı daha da düşüktür.Böyle durumlarla karşı karşıya kalınması durumunda ileri tedavi yöntemleri ile sorun yine ortadan kaldırılabilmektedir.

Lazer Göz Ameliyatı

Lazer Göz Ameliyatı

Lazer Göz Ameliyatı Öncesi

Hastalar tedavi olmadan önce ön tetkikler ile mutlaka göz lazer ameliyatı tedavisine uygun olup olmadığı belirlenmiş durumda olmalıdır.  

Zira her hastanın hastalığı yaşı ve var ise diğer hastalıkları göz lazer tedavisine uygunluk durumunu değiştirebilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli detay ön tetkiklerinizi  sağlıklı bir şekilde raporlayabilmektir.

Lazer göz ameliyatı süresince mutlaka sizlere önerilen adımları takip ederek ilerlemeniz gerekmektedir.

Göz lazer ameliyatı sonrasında, göz kaşıntısı bulanık görme ve göz kuruluğu ortaya çıkabilir. Mutlaka size önerilen göz damlalarının kullanımı gibi tedavinizin yardımcısı reçetenizi takip ediniz ve düzenli olarak kullanınız.

Göz lazer ameliyatı sonrasında, bazı hastalar ışığa baktıklarında gözlerinde kamaşma veya ışıklat etrafında harelenme sorunu yaşayabilirler. Bu yan etkiler tipik olarak ilk birkaç ay içinde ortadan kalkmaktadır . Bu gibi durumların bazı hastalarda oluşması normaldir. Zamanla bu durum azalarak ortadan tamamen kalkacaktır.

Lazer Göz Ameliyatı Riskleri

Lazer Göz Ameliyatı Riskleri, tedaviden sonra kullanılacak olan iyileşme sürecini hızlanıracak olan göz damlaları ile en aza indirilir. Lazer göz ameliyatının olası riskini hasta için yok denecek kadar aza indirmek önemlidir. Bunun için en iyi hastane seçilmeli  ve en yüksek teknolojik cihazlarla müdahale edilmelidir.

Lazer göz ameliyatı risklerini ortadan kaldırmak amacı ile göz ameliyatı öncesinde tüm tetkikler gerçekleştirilir. Bu sayede gözün yapısında problem olan kişiler tedaviye alınmazlar.

Lazer göz ameliyatları insan yaşamının kalitesini artırmak ve bir daha göz kırma kusuru ile karşılaşılmaması amacı ile yapılmaktadır. Ameliyat olmaya karar verdiyseniz kişisel olarak sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. Lazer göz ameliyatı riski ile karşılaşmamak için muayeneden önce ve tedavi sonrasında verilen reçetenizi takip ediniz. Gözlerinizi mümkün olduğunca tedavi sonrasında dışarıdan gelecek yabancı maddelere karşı korumalısınız. Mümkün olduğunca gözlerinizi ovmamaya özen göstermelisiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır