Katarakt Tedavisi

Katarakt Tedavisi

Katarakt Tedavisi artık daha kolay !

Katarakt Tedavisinde Akıllı lensler (göz içi kalıcı lens) ile tüm mesafelerde net görüş!

Doğal göz merceğin saydamlığını yitirmesine katarakt denir. Katarakt hastaları bulanık görme, gece ışıklarda dağılma, göz yorgunluğu ve uykusuzluk gibi şikâyetlerle doktorlara başvurmaktadırlar.

Katarakt hastalığı sadece cerrahi işlemler ile tedavisi yapılabilen bir hastalıktır. Şeffaflığını kaybeden ve matlaşan merceğin alınması yerine yapay merceğin yerleştirilmesi ile tedavi yapılmaktadır.

Katarakt Tedavisi tek odaklı ve çift odaklı olarak adlandırılan mercekler kullanılmaktadır. Bu yapay merceklerin geliştirilmesi ile tüm mesafelerde net görüş sağlayan Akıllı lensler (göz içi kalıcı lens) kullanılmaya başlanmıştır.

Akıllı lensler (göz içi kalıcı lens) uzak, yakın ve orta mesafe olarak adlandırılan mesafeleri hastanın gözlük ve kontakt lense ihtiyaç duymadan görmesine olanak tanıyan göz içi kalıcı merceklerdir.

Akıllı lenslerin (göz içi kalıcı lens) EDOF özelliği ile; Akıllı lens(göz içi kalıcı lens)  tüm mesafelerde renk farklılığını net olarak görünmesine, geçiş mesafelerini  (uzaktan ortaya, ortadan yakına) kesintisiz görülmesine olanak tanımaktadır. Aynı zamanda yine Akıllı lensler (göz içi kalıcı lens) ile  gece görüşlerinde herhangi bir parlama ve ışık saçılmaları görülmemektedir.

Akıllı lens (göz içi kalıcı lens) tedavisinde FAKO yöntemi kullanılmaktadır. Uygulama öncesinde hastanın gözüne ağrı, sızı duymasını engellemek için anestetik damla damlatılır. Küçük kesiler atılarak FAKO cihazı ile kataraktlı mercek emilir ve katarakt temizlenir. Kataraktlı mercek yerine Akıllı lensler (göz içi kalıcı lens) yerleştirilmektedir. Ameliyatın süresi hastanın göz yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak dakikalar içinde tamamlanan hasta konforunun yüksek olduğu bir ameliyattır. Hasta uygulamanın yapıldığı gün evine dönebilmektedir. Bir gün sonra günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

Eskiye göre artık günümüzde Katarakt hastalığını tedavi etmek daha kolay. Bu duruma bir örnek vermek gerekir ise artık akıllı lensler aracılığı ile Katarakt tedavi edilebilir. Ayrıca halk arasında bilindiği gibi Katarakt sadece yaşlılarda görülen bir hastalık değildir. İnsanın gözünü kullanma şekline ve bakım şekline göre erken yaşta da Katarakt görülebilir. Katarakt ve Katarakt Tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır