Katarakt Nedir

Katarakt Nedir ?

Katarakt Nedir ? Bu soruya verebileceğimiz bir cevapta Akıllı Lensler ile göz merceğinin iyileştirilemesi olabilir !

Katarakt göz içi merceğin yaşlanmasına bağlı olarak buğulanması ve hastanın görme yetisini zaman içerisinde (tedavi edilmediği takdirde) kaybetme durumudur. Kataraktlı  mercek görme görevini yerine getirememektedir. Hastanın zaman içerisinde görme yetisini büyük oranda kaybetmesine sebep olabilen ciddi bir rahatsızlıktır. Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) operasyonu ile  buğulanan göz içi mercek alınır yerine Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) yerleştirilir.

Kataraktlı olan göz renk geçişlerini fark edemez, ışığa karşı aşırı duyarlılık, görme kayıpları gibi bulgular  meydana gelebilmektedir.

Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) nedir?

Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) hastanın görme yetisini maksimum seviyeye getirebilmek için geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Hastanın hayat kalitesini düşüren kataraktlı mercek yerine Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) yerleştirilir.

Akıllı lensler  (göz içi kalıcı lens ) ile  uzak, yakın ve orta mesafe net!

Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) orta mesafe olarak adlandırılan mesafeyi de hastanın net görmesini sağlaması  ve hastanın göz numarasını durdurması ile ön plana çıkan bir tedavi yöntemidir. Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) ile hasta ömrü boyunca gözlük ve kontakt lenslerden kurtulmaktadır.

Akıllı lensler (göz içi kalıcı lens ) ömürlük lenslerdir. Hastanın gözünün içine bir kez yerleştirilir ve hasta ömrü boyunca bu Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) ile net olarak görebilmektedir.

Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) operasyonu nasıl gerçekleştiriliyor?

Öncelikle hastanın göz numarası ayrıntılı testler ile belirleniyor. Hastanın göz numarasına uygun olan lens kataraktlı lensin yerine yerleştiriliyor. Operasyon dakikalar içinde tamamlanıyor. Hasta birkaç gün içerisinde günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Akıllı lens operasyonu hasta konforunu ön planda tutan bir uygulama olarak öne çıkmaktadır ! Konu sağlık olunca bir şeyin tedavisi başka bir şey ile gayet mümkün olmaktadır. Katarakt hastalığının tedavisinde gördüğünüz üzere Akıllı Lensler kullanılabilmekte. Sonuç olarak Katarakt Nedir diye sorduğumuzda gözün merceğindeki bozulma ve saydamlığını kaybetmesi diyoruz. Akıllı Lens Tedavisi ile de bu göz merceğine müdahale etmeden hastayı iyileştirmek mümkün. Sizlerde Katarakt ve Katarakt Nedir konuları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır