Hipermetrop Lazer Ameliyatı

Hipermetrop Lazer Ameliyatı

Hipermetrop Lazer Ameliyatı hakkında bilgilendirme. Hipermetropi bir görme bozukluğudur. Hipermetrop lazer ameliyatını anlatmadan önce hipermetropiden ve diğer görme bozukluklarından kısaca bahsetmek gerekir.

Gözlük kullanan kişilerin gözlerindeki görme kusurları kabaca üç ana grupta toplanabilir. Miyop i uzağı görememek demektir. Miyop kişiler genellikle yakında bir sorun yaşamazlar. Hipermetrop kişiler ise hem yakını hem de belli ölçüde uzağı iyi göremezler. Astigmat ise biraz daha farklıdır. Astigmatta hem uzak hem de yakın bulanıktır, ayrıca çatallı görüş, gölgeli görüş söz konusudur.

Hipermetrop hastalar genellikle yakın görüşte sorun yaşayan hastalardır. Güçlükle okurlar ve okuma esnasında mutlaka gözlüğe ihtiyaç duyarlar. Bu hastaların bir kısmı aynı zamanda uzağı da iyi göremezler. Ancak normalde miyop hastalar uza iyi göremezken. Bu kişilerde miyopi olmamasına rağmen hipermetrop olarak uzağı iyi göremezler.

Başka bir deyişle uzağı iyi göremeyenler sadece miyoplar değildir. Bazı hipermetrop hastalar da uzağı iyi göremezler. Bu durumda hipermetropiyi tanımlarken yakını görememenin yanı sıra, duruma göre uzağı da bulanık görme olarak tanımlayabiliriz.

Bu sıkıntıları çeken hastalar hipermetrop lazer ameliyatı ile gözlüklerinden veya kontak lenslerinden rahatlıkla kurtulabilirler. Peki hipermetrop lazer ameliyatı nasıl yapılmaktadır? Öncelikle hipermetrop tedavisinin iki ana yolu olduğunu belirtmeliyiz.

Hipermetrop Lazer Ameliyatı

Bunlardan ilki halk arasında göz çizdirme lazeri olarak da bilinen excimer laser yöntemi ile görme kusurunun giderilmesidir. Excimer laser göze iki farklı teknikle uygulanabiliyor. İlki klasik lazer yöntemidir. Klasik kesili lazer esnada kornea yüzeyinden flep adı verilen ince bir zar kaldırılır ve alt dokuya lazer uygulanır. Sonrasında flap tekrar kapatılır. Hipermetrop lazer ameliyatının göze uygulandığı diğer bir excimer laser tekniği ise göze hiç dokunmadan gerçekleştirilen no touch lazer uygulamasıdır. Transprk adıyla da bilinen no touch laser uygulamasında göze hiçbir kesici alet temas etmez.

Hipermetrop lazer ameliyatının bilinen diğer önemli bir uygulama alanı da göz içine kalıcı akıllı lens yerleştirilmesidir. Akıllı lensler ömür boyu gözün içinde kalan, dışarıdan takıp çıkarılmayan! Hem uzağı hem de yakını aynı anda gösterme özelliği bulunan göz içi lenslerdir. Akıllı lens takılan bir hastada bir daha ömür boyu gözde numara ilerlemesi olmaz. Akıllı lens değişmesi olmaz, göz derecesi ömür boyu sıfırlanmış olur.

Gözünüzün hangi tür hipermetrop lazer ameliyatına uygun olduğunun bazı tetkiklerle tespit edilmesi gerekir. Göz doktorunuzun yapacağı ayrıntılı bir muayene. Ve göz tetkiklerinin incelenmesi sonucunda gözünüzün hangi tür hipermetrop lazer ameliyatına uygun olduğu söylenecektir.

Siz de hipermetrop lazer ameliyatı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize telefonla ulaşabilir veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Op. Dr. Akın Akyurt (Dr.med)  | İletişim

Posta Adresi: Bağdat Cad. No: 257 / Caddebostan-Kadıköy
Telefon: 444 0 481
Telefon: 0216 386 8736
E-Mail: info@akinakyurt.com
Mail ve Adres: Bize Ulaşın

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır