Göz Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Göz Ameliyatı Hakkında Bilgiler ve Göz Ameliyatı Hakkında merak edilen soruların cevapların sitemizde bulunan yazılardan detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Günümüzde teknolojik imkanların gelişmesi ile göz ameliyatları ve göz tedavileri oldukça kolaylaşmıştır. İnternet, cep telefonu ve bilgisayar kullanımının arttığı bu dönemlerde uyku düzeninin tam sağlanamamasından dolayı göz hastalıklar artmıştır.

Teknolojik imkanların gelişmesi neticesinde gündelik hayatımız kolaylaştığı gibi sağlık hizmetleri ve tedavi yöntemleri gelişmiş hastalıkların çözüm yolları daha kolay sonuca ulaşmıştır. Tüm hastalıklar hakkında bilgilere internet ortamından ulaşabildiğimiz gibi göz hastalıkları hakkında bilgilere de kolaylıkla ulaşabilmekteyiz.  Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz göz sektöründe elde ettiğimiz tecrübeleri ve göz hastalıkları hakkında bilgileri sizler ile paylaşmaktayız.

Göz Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Teknoloji gelişiyor. Ameliyatsız tedaviler, dokunmadan göz lazer ameliyatları… Yeni yılda hasta konforunu ön planda tutan hangi tedavileri göreceğiz?

Yeni yılda da, hastanın konforunu ön planda tutan, ağrısız, acısız, daha kolay uygulanabilen ama daha etkin sonuçlar alınan tedaviler devam edecek. Özellikle göze temasın olmadığı, kesi olmadan gözün tüm tabakalarında lazerle yapılan tedaviler daha çok ön plana çıkacak.

Akıllı Lens nedir?

Akıllı Lens gözün uzak, orta ve yakın mesafede görmesini sağlayan göz içi lensleridir. Bu lensler katarakt hastalarında gözlüksüz net bir görüş sağlamak için kullanılabildiği gibi, yüksek numarası nedeniyle lazere uygun olmayan, gözlük kullanmak istemeyen hastalarda da uygulanabilir.

Katarakt ameliyatlarında doğru cerrah seçimi neden önemlidir?

Ameliyat esnasında kullanılan cihazların uygulanmasında cerrah hem iki elini hem de iki ayağını aynı anda kullanılır. Bu beceriye sahip olmak ve cihazların teknik ayarlarını tam olarak öğrenmek, tüm işlemleri aynı anda uygulayarak katarakt cerrahisi yapmak tecrübe gerektirir. Hastaya en uygun göz içi lensini seçmek de en az yapılan cerrahinin kalitesi kadar önemlidir.

Katarakt ameliyatlarında çok odaklı lensler ne işe yarar?

Çok odaklı göz içi lensler, uzak, orta ve yakın mesafeyi görmemizi sağlar. Bu sayede doğal lensimizle görebildiğimiz mesafeleri göz içi lenslerle de görme şansını elde ederiz. Katarakt cerrahisi sonrası gözlük kullanmak istemeyen hastalar için güvenle uygulanan bir yöntemdir.

Ameliyatsız göz kapağı tedavisi mümkün müdür?

Evet mümkündür. Günümüzde bu tedaviyi plazma enerjisi ile sağlıyoruz. Plazma enerjisinin dokularda sağladığı buharlaşma ve kalan dokulardaki sıkılaşma etkisi tedavinin ana prensibidir. Böylece kapaktaki sarkma ve deformasyon giderilmiş olur.

 Göz sağlığımız için nasıl beslenmek gerekir?

Vücudumuzdaki hormon dengesini yeterli vitamin seviyeleri ile sağlamalıyız. Ayrıca yüksek karbonhidrattan uzak durmalı, protein ve sağlıklı yağ (zeytinyağı, tereyağı, omega-3 ve hindistancevizi yağı) alımımızı arttırmalıyız. Bol yeşillik, sebze ve balık vazgeçilmez besinlerimiz olmalı.

Göz ameliyatları hakkında  bilgi almak için internet sitemizden ve telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır