Astigmat lazer ameliyatı

Astigmat lazer ameliyatı

Astigmat lazer ameliyatı  gözde değişik şekillerde görme kusuru ortaya çıkabilir. Astigmat lazer ameliyatı anlatmadan  önce bu görme kusurlarından kısaca bahsedelim. Bilinen en sık iki görme kusuru miyopi ve hipermetropidir. Miyopi uzağı görememek, hipermetropi ise yakını görememek demektir. Ancak bazı hipermetrop hastalar uzağı da göremez. Astigmat ise bunlardan farklı olarak hem uzakta hem de yakında net görememeyi  ifade eder. Hasta baktığı cisimlerin  yanında gölgesini görür, buna halk arasında çatallı görüş ismi de verilir.

Astigmat lazer ameliyatı

Astigmat lazer ameliyatı

Astigmat lazer ameliyatı günümüz koşullarında en sık iki farklı yöntemle uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki excimer  laser yöntemi ile astigmat düzeltmesidir. Excimer laser ışın tedavisi gözün en ön bölümündeki kornea tabakasında uygulanır. İşlem kornea tabakasından ince bir zar kaldırılarak gerçekleştirilir. Buna klasik kesili lazer ameliyatı adı verilir. Diğer bir teknik kornea dokusuna hiç dokunmadan ve hiç kesi yapılmadan gerçekleştirilen No Touch Laser dir . No touch laser ile lazer ameliyatı hasta için son derece konforlu, en fazla 1 – 2 dakika süren bir işlemdir. Transprk adı da verilen no touch lazer uygulamasında göz astigmat sorunundan saniyeler içerisinde kurtarılır. Bu işlem esnasında kornea yüzeyine herhangi bir kesici aletle müdahale edilmez.

Kişinin yaşı 40’ın üzerinde ise ve astigmatik uzak sorunu yanında aynı zamanda yaşa bağlı yakını görememe gibi bir soruna da sahipse, o zaman astigmat lazer ameliyatı akıllı lensler ile yapılır. Akıllı lensler göz içinde sürekli kalan  multifokal özellikli göz içi lensleridir.  Akıllı lens operasyonu her bir göze ayrı iki seansta uygulanır, göz başına yaklaşık 10 dakika sürer. Anestezi, bayıltma, hastanede yatma gibi olaylar yoktur.  Akıllı lens ile astigmat lazer ameliyatı hasta için son derece konforlu ve ağrısız bir girişimdir. Akıllı lensler ömür boyu gözün içinde kalırlar, dışarıdan takıp çıkarılmazlar, bunlarla her türlü günlük aktivite, deniz havuz güneş, her türlü spor aktivitesi sorunsuz bir şekilde mümkün olmaktadır. Akıllı lens uygulamasında hasta uzağı gözlüksüz görebildiği gibi aynı zamanda yakını da artık gözlüksüz olarak okuyabilir.

Hangi tekniğin hangi hastaya uygun olduğu ayrıntılı bir göz muayenesinden sonra anlaşılır. Sizin de astigmat sorununuz varsa ve astigmat lazer ameliyatı düşünüyorsanız hangi tekniğin gözünüze uygun olduğunu mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizlere telefonla ulaşabilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Op. Dr. Akın Akyurt (Dr.med)  | İletişim

Posta Adresi: Bağdat Cad. No: 257 / Caddebostan-Kadıköy
Telefon: 444 0 481
Telefon: 0216 386 8736
E-Mail: info@akinakyurt.com

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır