Akıllı Lensler Hakkında Merak Ettikleriniz

Akıllı Lensler Hakkında Merak Ettikleriniz ve akıllı lenslerin sizlere sağladığı kolaylıklar hakkında sizlere detaylı bilgi sunmak için yazımızı sizler için hazırladık.

İnsan gözü, tabiatın en güzel ödüllerinden bir tanesidir; dünyaya açılan pencere; insan vücuduna tutulan bir aynadır. Akıllı lensler ise, bu kıymetli organ ile uyumlu olduğunda, görmeyi kaliteli kılan, optik, estetik ve tedavi amaçlı olarak kullanılabilen ileri teknoloji ürünü geçici protezlerdir. Göz yüzeyinde yer aldıklarından saatler, günler boyunca gözün özellikli ve değerli dokuları ile sürekli temas halindedirler. Bu yakın ilişki, birçok olumsuz etkileşimi de beraberinde getirebilmektedir.

Akıllı Lensler Hakkında Merak Ettikleriniz

İnsan vücudu, kendisini dış etkilerden koruyacak savunma sistemleri ile donatılmıştır. Akıllı lensler doktorların önerdiği kurallar dışında uygulandığında, bu sistemler tarafından yabancı cisim olarak algılanıp, alerjik bir cevabı tetikleyebilmektedirler. Ayrıca uygun olmayan lensin uygun olmayan koşullarda kullanılması da, bazı direnç noktalarının çözülmesine ve gözün enfeksiyon riski ile karşılaşmasına neden olabilmektedir.

Yaşam boyu Akıllı lensler ile sağlıklı ve başarılı bir birliktelik için tıbbın bilgi birikimi ile oluşan ve hukukun desteği ile güçlenen temel kurallara uyulması gerekmektedir.

Uzak, yakın ve ara mesafede hastalara gözlüksüz bir yaşam sunan Akıllı Lenslerin ömür boyu net görüş özelliğini kaybetmediği bilinmektedir. Akıllı Lens operasyonunda genel anestezi uygulamaya gerek yoktur. Hastanın gözü damlalar ile uyuşturulur. Göze uyumlu ve kalıcı olan Akıllı Lensler, hastanın doğal göz içi lensi ile değiştirilir.

KİMLER TERCİH EDEBİLİR?

Kataraktı olan ve uzak, yakın görme sorunu yaşayan, kataraktı olmadığı halde gözlük veya kontakt lens kullanmak istemeyen, lazer tedavisi için kornea dokusu uygun olmayan hastalar ve daha önce lazer ameliyatı olan ama yakın görüşü bozulan hastalar tercih edebilir. Uzak, yakın görme problemi yaşayanların, Akıllı Lens sayesinde bu sorundan kurtulduğu bilinmektedir. Ayrıca Akıllı Lensler, ara mesafe denilen alanda, sürekli bilgisayar ile çalışanlar, araba kullananlar ve ev hanımlarına tezgah üstünde işlerini gözlüksüz yapabilmeleri için net görüş sağlamaktadır.

ÇİFT GÖZLÜK KULLANIMI BİTİYOR

Bazı hastalar yakını ve uzağı görmek için iki ayrı gözlük kullanmak zorunda kalır. Ancak bu gözlüklerin sürekli değiştirilmesi hastalara sosyal hayatında zorluklar yaşatabiliyor. Gözlükler ya kayboluyor ya da sürekli bir yerlerde unutuluyor. Akıllı Lenslerin (Göz İçi Kalıcı Lens) bu hastalar için geliştirilmiş göz tedavilerindeki son teknolojilerden biri olduğu bilinmektedir.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır