Akıllı Lens Kimlere Uygulanır

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır  merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır ?

AKILLI LENSLER İLE TÜM MESAFELERDE NET GÖRÜŞ!

Yaşla birlikte, genelde 40 yaşından sonra, göz içi lensimizin yakına uyumu bozulur ve presbiyopi dediğimiz yakın görme bozukluğu ortaya çıkar. Merceğin yakın için yetmeyen gücünü, yakın gözlükleri ile düzeltmeye çalışırız. Birçok kişi için bu süreç biraz zordur. Daha önce gözlük kullanmayan bir bireyin yakın için gözlük takmaya başlaması fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız edebilir. Yakın gözlüklerin numarası yıllar içinde göz içi lensin uyum gücündeki azalma ile doğru orantılı artar ve daha yüksek numaralara çıkar. Bu durum eğer gözlerimizde uzak görmede de var olan kusurlar ile birlikte ise daha da tatsız bir hal alabilir. Hem uzak, hem de yakın için iki ayrı gözlük kullanmak gerekebilir.

UZAK, YAKIN VE ASTİGMAT TEDAVİ EDİLEBİLİYOR
Teknolojideki yeni gelişmeler sayesinde artık hastalarımızın kırma kusurlarının büyük çoğunluğunu her yaşta düzeltmek mümkündür. Yaşı ilerlemiş ve katarakt tanısı ile az gören uygun hastalara uygulanan. Uzak, yakın ve orta mesafeyi gösteren Akıllı Lensler ( Göz içi kalıcı lens) artık daha genç hastaların da. Kırma kusurlarını ortadan kaldırabilmektedir.

AKILLI LENSLERİN ÜÇ ODAKLI OLMASI HAYATI NASIL KOLAYLAŞTIRIR?
Fark etmeden günlük hayatımızda çok kullandığımız orta mesafedeki görüntülerin netliği hayatımı oldukça kolaylaştırır. Elimizde cep telefonumuz veya kitabımız varken 30-40 cm’den yakın görmemiz çok önemlidir. Fakat araba kullanırken baktığımız göstergeler veya masamızdaki bilgisayarımız 60-80 cm’de bulunan ara mesafededir. İşte bu iki odağı da net görmemizi sağlayan lensler üç odaklı Akıllı Lenslerdir. Araba kullanırken veya televizyon seyrederken gördüğümüz odak ise uzak mesafedir, bu görüntüde de Akıllı Lensler ile net görüş elde edilebilir.

KİMLER AKILLI LENS ADAYIDIR?

Teknolojinin gelişmesi Akıllı Lens Kimlere Uygulanır yaş grubunu da genişletmiştir. En önemli adaylar yakın ve uzak görüş için gözlük kullanmak istemeyen 40 yaş üstü hastalardır. İkinci grup katarakt sebebi ile az gören bireylerdir. Üçüncü grubumuzda ise daha genç yaşta, yüksek gözlük numaralı ve gözü lazere uygun olmayan ince kornealı hastalar yer alır.

Ömürlük Akıllı Lens Kimlere Uygulanır
Akıllı Lenslerin uygulanması, katarakt ameliyatına benzer bir yöntemdir. Kısa süren bir operasyonla uygulanan ve ömür boyu kalıcı olan bir tedavi yöntemidir.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır