Akıllı Lens Ameliyat Sonrası

Akıllı Lens Ameliyat Sonrası hastalar nasıl bir süreçten geçiyor ve neler hissediyor merak ediyorsanız hepsi bu yazımızda.

Akıllı Lens Ameliyat Sonrası

Akıllı lensler  ile gözlük kullanımı tarih oluyor!

İlerleyen teknoloji ile birlikte katarakt probleminin  çözümünde, narkozsuz ve iğnesiz yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başında FAKO yöntemi gelmekte.  Hasta konforunu  ön planda tutan  FAKO yönteminde  göze, açılan küçük bir kesikten girilerek gözdeki kataraktlı  mercek eritiliyor. Daha sonra eritilen merceğin yerine uzak,yakın ve orta mesafede net görüş sağlayan  Akıllı lensler  (göz içi kalıcı lens ) yerleştiriliyor.

Görme yetisi azalan hastaların uzak, yakın ve orta mesafeyi tek mercek ile kalıcı olarak net görmelerini sağlayan bir tedavi yöntemidir.

FAKO yönteminde kullanılan göz içi mercekler 3’e ayrılmaktadır. Bunlar monofokal , multifokal  ve Akıllı lenslerdir  (göz içi kalıcı lens ) . Bu lensleri diğer merceklerden ayıran önemli özelliği orta mesafe olarak adlandırılan mesafeyi de  kişilerin net görmesini sağlamasıdır. Orta mesafe günlük yaşamda en çok kullanılan ve hastanın yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen  bir mesafedir.

Orta mesafe kişinin günlük yaşantısını doğrudan etkilemektedir. Kişi televizyon izlerken, bilgisayar veya araba kullanırken net görme ihtiyacı hissetmektedir. Bu ihtiyacı tam olarak karşılayan mercekAkıllı Lens (göz içi kalıcı lens) dir. Saydam ve renksiz bir yapıya sahiptir.

Akıllı lens (göz içi kalıcı lens ) operasyonu yapılırken hasta ağrı sızı duymamaktadır. Bunun sebebi ise uygulama öncesinde hastanın gözüne anestetik damla damlatılmasıdır. Hasta uygulamadan sonra aynı gün evine dönebilmektedir. Bir gün sonra günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

Akıllı Lensler (göz içi kalıcı mercek)her hastaya sadece bir kere uygulanmakta ve hastanın yaşamı boyunca gözünde varlığını devam ettirmektedir. Bu lensler ile sonra hasta kontakt lens ve gözlük kullanımına ihtiyaç duymamaktadır. Ve Akıllı Lens Ameliyat Sonrası bu Akıllı Lensler insan gözünü UV ışınlarından da korumakta. Böylece güneşten gelen zararlı ışınlar gözlerinize zarar vermemekte. Ayrıca Akıllı Lens Tedavisi sırasında hastanın göz merceği ile hiç bir şekilde oynanmadığı için. Hasta tedavi sonrası daha kendini daha rahat hissetmekte. Sizlerde Akıllı Lens ve Akıllı Lens Ameliyat Sonrası hakkında bilgiler almak istiyorsanız bize internet sitemizden veya telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

© 2017 AkinAkyurt.com - by Secesta Software Solutions ®

Hemen İletişim        +90 216 411 2050


Sınırlı Sorumluluk Beyanı
akinakyurt.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zama bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç redavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Tüm hakları saklıdır